Жили - були
    
Електронний каталог книг

 

     Розпочалося все наприкінці 1968 року, коли за рішенням сесії Краматорського міськвиконкому  було відкрито міську бібліотеку для дітей №4 ім. О.С.Пушкіна (так раніше називалась наша бібліотека). Розташована вона була в музичній школі №1 по вул. Маяковського в одній кімнаті площею 10 м2. Книжковий фонд налічував 2964 примірники.  2 бібліотекаря, обслуговували 75 читачів, які не мали змоги вільного доступу до фонду.

       Через рік бібліотека отримала нове приміщення по вулиці ХІХ Партз`їзду, 38. Велика робота проводилась по формуванню фонду літератури для дітей, освоювались форми і методи роботи з читачами. За ініціативи завідуючої бібліотеки Шморгун Г.Т. поводились читацькі конференції, літературні вечори, ігри.

       У 1974 році бібліотека увійшла до складу Централізованої бібліотечної системи міста, отримала нове світле приміщення по вул.  Дворцовій, 25 площею в 600 м2 і розпочала виконувати функції Центральної дитячої бібліотеки та методичного центру для інших бібліотек міста, обслуговуючих дітей. Бібліотечних працівників стало вже 4, а читачів 4089 чоловік. Збільшився фонд бібліотеки до 24514 примірників.

       Завідуючою бібліотекою призначається чудова людина, високий професіонал своєї справи Двіняніна М.Г., яка зі своїми однодумцями багато робить для формування книжкового фонду, його розміщення і популяризації, впроваджує обслуговування дітей за віком. Бібліотека стала інформаційно-культурним центром і з гордістю стала носити звання „Бібліотека відмінної роботи”.

       Наприкінці 90х років пріоритетними напрямками діяльності бібліотеки стають розвиток книгозбірні, збереження спеціалізованого бібліотечного обслуговування дітей, як задоволення  духовних потреб користувачів-дітей, популяризація кращих здобутків культури, звичаїв та традицій українського народу, вітчизняної дитячої книжки, організація дозвілля дітей та допомога їм у навчанні. Тому наприкінці 1997 року бібліотека переїздить у приміщення по вул. Парковій, 14, площею 824 м2 і веде наполегливу роботу по нарощуванню і зберіганню книжкових зібрань. Книгозбірня зібрала унікальний фонд, завдяки якому задовольняє найрізноманітніші запити користувачів. Фонди бібліотеки збільшились на 20 000 примірників. З 2002 року в бібліотеці розпочалася автоматизація бібліотечних процесів.

       Стратегічною метою нашого колективу було перетворити нашу бібліотеку в сучасний інформаційний центр. У 2003 році ЦБС міста стала переможцем конкурсу проекту LEAP „Інтернет для читачів публічних бібліотек”, завдяки якому при нашій бібліотеці був створений Інтернет-центр, який працює за підтримки Посольства США в Україні. Бібліотека отримала 2 комп`ютери і сміло увійшла в віртуальні світи сучасних телекомунікацій.  Щорічно Інтернет-центр обслуговує більше 700 користувачів, відвідувань - 3 000.

       Сьогодні бібліотека – культурно-освітня, інформаційна установа, центр бібліотечно-бібліографічного обслуговування дітей, підлітків і організаторів дитячого читання.                    

наверх       на головну

Розробка сайту ServerGroup
Copyright @ 2006-2017,  Краматорська центральна міська бібліотека для дітей ім. Пушкіна