Правознайка
    
Електронний каталог книг
 
         «Я – дитина, я – людина, що має свої права!»                                                Любі діти!      

       На цій сторінці ми з вами відправимося у подорож країною Правознайкою. У кожного з нас є свої права та обов’язки. І головне право – жити добре у своїй  родині. Але ж бувають випадки, коли вам чогось не дозволяють, лають і навіть б’ють.

     Так ось, під час нашої подорожі ви повинні навчитися захищати свої права та допомогти у цьому своїм друзям.

     Багато віків у світі існувало рабство. Одні люди володіли іншими. Вважалося, що не всі люди рівні. Наприклад, людей з іншим кольором шкіри або народжених в іншій країні, могли зробити рабами. Ставилися до них не як до людей, а як до істот другого сорту або як до речей. А конфлікти в той час вирішувалися звичайними бійками – перемагав сильніший.

     Тільки на порозі ХХ століття людство зрозуміло, що це несправедливо.  Так виникла необхідність складення спеціальних документів з прав людини, щоб юридично закріпити її права та свободи.

     Згадайте: у 1914 році почалася Перша світова війна, яка привела до величезних, безглуздих людських жертв. І люди світу схаменулися: треба наводити у суспільстві порядок! У 1917 році з’явилася одна з перших Декларацій прав людини. В ній були проголошені різні права і свободи, причому як для дорослих, так і для дітей: право на виховання і освіту, розвиток своїх можливостей та вільне вираження думок.

       У 1924 році Ліга Націй прийняла Женевську декларацію прав дитини.

     Але сумний досвід Першої світової війни не всіх навчив розуму. У 1939 році фашисти розв’язали нову війну. Досвід Другої світової війни привів до того, що у 1945 році була створена Організація Об’єднаних Націй (ООН), а через три роки, у 1948, Генеральною Асамблеєю ООН була прийнята Всесвітня декларація прав людини. Це сталося 10 грудня, і з тих пір цей день відмічається у багатьох країнах як День прав людини.

     Але люди, як і колись, дуже різні – їм важко інколи домовитися, і коли вони не можуть або не хочуть зрозуміти одне одного, виникають конфлікти. Тому на кожному з нас лежить велика відповідальність. Ми повинні усіма силами намагатися розуміти та берегти одне одного, не лише у своїй родині чи серед своїх друзів, а й у всьому світі. А для цього треба добре знати свої права та обов’язки.

  ОсновнІ права дІтей

  Головні документи

[наверх]  [на головну]

Розробка сайту ServerGroup
Copyright @ 2006-2017,  Краматорська центральна міська бібліотека для дітей ім. Пушкіна