Портфоліо
    
Електронний каталог книг

 

       Розпочалося все наприкінці 1968 року, коли за рішенням сесії Краматорського міськвиконкому було відкрито міську бібліотеку для дітей №4 ім. О.С.Пушкіна (так раніше називалась наша бібліотека). Розташована вона була в музичній школі №1 по вул. Маяковського в одній кімнаті площею 10 м2. Книжковий фонд налічував 2964 примірника.  2 бібліотекаря обслуговували 75 читачів, які не мали змоги вільного доступу до фонду.
     Через рік бібліотека отримала нове приміщення по вулиці ХІХ Партз`їзду, 38. Велика робота проводилась по формуванню фонду літератури для дітей, освоювались форми і методи роботи з читачами. За ініціативи завідуючої бібліотеки Шморгун Г.Т. поводились читацькі конференції, літературні вечори, ігри.
     У1974 році бібліотека увійшла до складу Централізованої бібліотечної системи міста, отримала нове світле приміщення по вул.  Двірцевій, 25, площею    в   600  м2  і    розпочала    виконувати    функції Центральної дитячої бібліотеки та  методичного центру для     інших     бібліотек     міста, обслуговуючих      дітей.
                                                        
     Бібліотечних працівників стало вже 4, а читачів - 4089 чол. Збільшився фонд бібліотеки до 24514 прим. Завідуючою бібліотекою призначається чудова людина, високий професіонал своєї справи - Двіняніна М.Г., яка зі своїми однодумцями багато робить для формування книжкового фонду, його розміщення і популяризації, впроваджує обслуговування дітей за віком. Бібліотека стала інформаційно-культурним центром і з гордістю стала носити звання „Бібліотека відмінної роботи”.
     Наприкінці 90х років пріоритетними напрямками  діяльності бібліотеки стають розвиток книгозбірні, збереження спеціалізованого бібліотечного обслуговування дітей, задоволення  духовних потреб користувачів-дітей,  популяризація кращих здобутків культури, звичаїв   та традицій українського народу, вітчизняної дитячої книжки, організація дозвілля дітей та допомога їм у навчанні. Тому наприкінці 1997   року  бібліотека  переїздить   у приміщення по вул. Парковій, 14, площею 824  м2 і                                                     веде наполегливу роботу по нарощуванню і зберіганню книжкових зібрань. Книгозбірня зібрала унікальний фонд, завдяки якому задовольняє найрізноманітніші запити користувачів. Фонди бібліотеки збільшились на 20 000 примірників. З 2002 року в бібліотеці розпочалася автоматизація бібліотечних процесів.
     Стратегічною метою нашого колективу було перетворити нашу бібліотеку в сучасний інформаційний центр. У 2003 р. ЦБС міста стала переможцем конкурсу проекту LEAP „Інтернет для читачів публічних бібліотек”, завдяки    якому  при     нашій бібліотеці був створений Інтернет-центр, який працює за підтримки Посольства США в Україні. Бібліотека отримала 2 комп`ютери і сміливо увійшла в віртуальні світи сучасних телекомунікацій.  Щорічно Інтернет-центр обслуговує до 700 читачів, відвідувань - 3 000.
     Сьогодні бібліотека – культурно - освітня, інформаційна установа, центр бібліотечно-бібліографічного обслуговування дітей, підлітків і організаторів дитячого читання. Та головне, бібліотека - це жива система спілкування, виховання,     творчості,   дитячий     культурний      заклад, головна місія якого – нести ідею читання юному поколінню, захищати його цінності, прилучати до духовності, протистояти поглинанню книги засобами масової інформації. 
     Її двері гостинно відкритті більш як  7 тис. користувачів. Щорічно бібліотеку відвідують понад 43 тис. читачів, видається більше 20 000 довідок. Бібліотечні фонди складають понад 74 000 примірників.  При невеликих відкритих площах, які займає бібліотека, у нас є переваги перед іншими бібліотеками міста. Адже наша бібліотека розташована в центрі міста, поруч зі школами № 2, 3, 4, 9, 22, 24, 12, 35, ЦПР, МіськВО, музеями, кімнатами школяра „Факел” та „Алые паруса”, Центром соціальних служб для сім`ї, дітей і молоді, що спонукає до творчої співпраці, народження багатьох ідей щодо організації дозвілля і духовного розвитку наших користувачів.                                                                                              
     У нас  працює  високопрофесійний колектив однодумців - людей  творчих, і тому всі інноваційні                                                                                                                         процеси, що народжуються в колективі, знаходять підтримку читачів. З 12 членів колективу 5 чоловік мають вищу спеціальну освіту, 2 - вищу педагогічну, 4 -  середню спеціальну освіту. 80 % колективу – це люди які працюють понад 15 років.
     Все, що робить бібліотека в питаннях формування фондів, автоматизації бібліотечних процесів, оновлення і модернізації форм бібліотечного обслуговування дітей, розробки масових заходів – все це стає надбанням бібліотечних працівників міста.
     Наша місія – „Бібліотека надає кожній дитині доступ до книги та інформації для набуття знань; духовного збагачення; втіхи та розваги” та інші.
     Структуру бібліотеки складають 2 відділи обслуговування та Інтернет-центр.
   Завжди комфортно почувають себе малюки у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1 – 4 класів, де естетично, зі смаком оформлені книжкові виставки, розміщені м`які іграшки, живі квіти. Тут завжди панує затишна атмосфера, що надихає маленьких читачів висловлювати свої думки у власних
                                                                                                               літературних творах і передавати фантазії у малюнках та саморобках. На заняттях гуртка „Веселка” дітлахи розширюють світогляд, мають змогу пофантазувати, знаходять відповіді на багато „Чому?”              Гостинно зустрічають читачів на абонементі відділу обслуговування учнів 5 – 9 класів та організаторів дитячого читання. До їх послуг безліч історичної, науково-популярної, довідкової та художньої літератури, задовольняються і читацькі запити за шкільною програмою. Любителі гострих відчуттів знаходять тут книжки пригодницького характеру та класичні твори світової та вітчизняної фантастики. Вся ця література і широке коло періодичних видань допомагає читачам працювати і вчитися, вдосконалювати свої знання, розвивати свій творчий потенціал, готуватися до обраної професії.
     Багатий вибір енциклопедій, довідників, словників, навчально-пізнавальної та художньої літератури на допомогу вивченню предметів за шкільною програмою, різноманітні журнали та газети – все це пропонується дітям у читальній залі. Його працівники постійно знаходяться у пошуку нестандартних і перспективних заходів популяризації книг і проводять для дітей брейн-ринги, презентації, історико етнографічні ігри, казкові калейдоскопи та ін. 
     Велику роль у національному вихованні дітей відіграє популяризація краєзнавства. В бібліотеці сформовано фонд краєзнавчих матеріалів, створено інформаційно-довідкову базу з краєзнавства, конвалюти: „Вулицями нашого міста”, „Пам`ятники м. Краматорська” та інші. Збираються книги відомих літераторів Донеччини та Краматорська: Рибалки М., Горового Л., Пікалова В. та інших. Ці матеріали дають змогу дітям прилучитися до історичного минулого нашого краю.
     Уже традиційними стали в бібліотеці зустрічі наших читачів з видатними людьми нашого міста: ветеранами Великої Вітчизняної війни Підопригорою Я.Ф., Калгановим І.І., ліквідатором наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Новіковим С.А., поетами Кібірєвим А., Малєєвою Н., Дударчик З.,  Горовим Л.,  Дятліковою Т., працівниками правоохоронних органів, психологами, лікарями.

 
                                                             
       Надзвичайно цікаво і урочисто проходять щороку Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги, Літня програма читань „Літній вояж, або 90 днів на книжкових островах», Шевченківські та Рибалківські читання.
       Виконуючи функцію головної книгозбірні міста з популяризації дитячої книги, бібліотека не лише зберігає книжкові зібрання, а й нарощує документно-інформаційний потенціал фонду. Щороку вона отримує від 1,5 тис. до 3 тис. нових видань книжкової та періодичної продукції. Колектив бібліотеки дбає про те, щоб дітям у нашій книгозбірні було затишно, цікаво, спокійно. Творчий пошук і традиції, досвід спілкування з читачами забезпечили бібліотеці визнання у місті.
   Особливими відвідувачами бібліотеки є діти-інваліди, сироти, діти з багатодітних та малозабезпечених сімей, притулку, інтернатів. Для них завжди бібліотекарі знаходять добре слово і пораду, обслуговують вдома. Виконуючи Національні програми „Діти України”, та „Обдарована дитина”, бібліотека проводить  активну  роботу, виявляючи здібності дітей під час проведення конкурсів, турнірів, формує банк даних про них.
 
         
     Бібліотека стала дієвим осередком дитячої творчої діяльності. Читачі нашої бібліотеки неодноразово ставали переможцями Всеукраїнських і обласних конкурсів „Хочу читати”, „Живої природи душа промовляє” та інших, відзначалися дипломами і книгами.
     Робота Інтернет-центру спрямована на те, щоб не лише навчити користуватися Інтернет-ресурсами, а й орієнтувати користувачів на кращі сайти, всебічно показати можливості  Інтернету для дозвілля,
                                                               
навчання та спілкування. Відбувається це шляхом організації різноманітних заходів, як то: Інтернет-подорожі, Інтернет-екскурсії „Мандруємо Інтернетом”, Інтернет-уроки „Незвичайними доріжками”, Інтернет-огляди „У світ книги через комп`ютер” та інші.
     Введення в практику роботи бібліотеки новітніх інформаційних технологій суттєво удосконалили її інформаційно-бібліографічну діяльність. Для читачів створені електронні бази даних: “Краєзнавство”, “СКС”, „Україна”, “Сценарії”, “Збірки”, “Періодичні видання”, “Для талановитих дітей та турботливих батьків” (про навчальні та дозвільні установи м. Краматорська). Орієнтуватися у безмежному інформаційному просторі допомагає користувачам і друкована видавнича продукція бібліотеки: покажчики, інформаційні бюлетені, методико-бібліографічні рекомендації, корисні поради Інтернет - мандрівкам та інше.
                                            
                   
     Бібліотекою видано нову програму занять „Основи інформаційної культури юного читача”, розробка якої була пов`язана з інформатизацією і автоматизацією бібліотеки. Завдяки програмі бібліотека проводить бібліотечні заняття, які допомагають дітям оволодіти знаннями, вміннями, навичками інформаційного самозабезпечення навчальної, пізнавальної діяльності, раціональними прийоми самостійного пошуку інформації.
       На сьогодні в бібліотеці працюють 4 комп`ютери, сканер, принтер, ксерокс, завдяки яким покращується і оперативніше ведеться бібліографічне обслуговування читачів.
       Новими послугами для наших читачів стали: допомога в складанні бібліографічних та вебліографічних списків використаних джерел при написанні рефератів та науково-навчальних робіт членів МАН, відправлення кореспонденції в будь-яку точку світу по E-mail; запис інформації на дискету або компакт-диск формату CD-Rчи CD-RW, електронний набір будь-якого тексту, сканування та друкування інформації на принтері, виготовлення ксерокопій та інші.
       Ще багато доведеться зробити нам, щоб не згасло у дітей бажання пізнавати світ через книгу, щоб читання залишалося у них пріоритетним у їх дозвіллі.
       Попереду у бібліотеки багато добрих, цікавих справ, здатних довести своє право на визнання та підтримку суспільства і держави.

                                                           Сподіваємося, що наша інформація                                                                                                     буде корисною для вас!

Ми працюємо для Вас кожен день
з 9 – 00 до 18 – 00,
крім суботи
за адресою: вул. Паркова,14
e-mail - lib2@krm.net.ua,
     тел.: 5 – 21 - 42    

[наверх]  [на головну]

Розробка та підтримка сайту ServerGroup
Copyright @ 2006-2017,  Краматорська центральна міська бібліотека для дітей ім. Пушкіна