Читаємо самі,
          читаємо з мамою…
    
Електронний каталог книг

  Стали букви на зарядку
  В алфавітному порядку:
  Раз, два, три, чотири, п’ять –
  Стали звуки подавать.
  Ну а букви голосні
  Заспівали ще й пісні.
  Як веселочка жива
  З БУКВ складаються СЛОВА!

 

 

 

 

 

 

 

 

                           Світ природи здавна зачаровує людину, примушує її замислитись. Дійсно, все живе заслуговує на подив і зачудовання. Столітнє дерево і низенька травичка. Величезний кит і польова миша — все це різноманітні прояви Життя. З книг ти дізнаєшся про дивний, загадковий світ, що оточує нас: про казкове нічне небо, скільки в році кольорів, про край, у якому ти живеш і ще багато-багато іншого…    Тобі це цікаво? Тоді читай сам, читай разом з батьками і будь справжнім дослідником Всесвіту.

 Пропонуємо твоїй  увазі список книжок,  які навчать читати і любити читання.

 

       Абетка

          Абетка/ З колекції Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків / Автор -  Анна Копилова;  дизайн, верстка - Дмитро Єрмолов; упоряд. Музей Ханенків: Катерина Чуєва, Ганна Рудик, Галина Біленко та ін; фото - Михайло Андрєєв, Анатолій Педченко, Катерина Чуєва. –   К.: Основи, 2016. – 76 с. : іл.

           Це унікальне видання -  перша українська абетка, ілюстрована шедеврами живопису, графіки, скульптури та декоративного мистецтва з колекції Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків у м. Києві. Музей Ханенків зберігає найвизначнішу в Україні колекцію творів мистецтва Європи та Азії, пам'ятки Давнього Єгипту, Греції та Риму, а також чотири ранньохристиянські ікони, серед яких - найдавніші у світі образи Богоматері та Іоанна Предтечі.  Подорож сторінками цієї абетки стане для дітей першим кроком не тільки до української мови, а й до дивовижного світу мистецтва.  

 

       Абетка

          Абетка / Упоряд та   ред.  І. Малкович;  худож. К. Лавро. –   К.   :                                  А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2001. – 35 с. : іл.

           Книга рекомендована Міністерством освіти України як посібник для дошкільних навчальних закладів.  Чудово ілюстровані віршики знайомлять малят з літерами українського алфавіту.  

 

       Воскресенська Н. Веселі літери

          Воскресенська, Н. Веселі Літери / Ніна Воскресенська; худож.             Ярослав Коломійчук. – К.  :  Грані-Т, 2008. – 72 с. : іл.

            Веселе та різнобарвне життя мають літери української абетки в інтерпретації Ніни Воскресенської. Несподівано для всіх вони можуть стати ріжком морозива, кораблем, футбольними воротами, зламаним гребінцем... А вся справа в тому, що літери причаїлися в кумедних малюнках і чекають, коли ж ваш малюк нарешті дістане їх зі сховку.  

 

Гринько В. Абетка

     Гринько, В. Абетка: навч.  посібник  для    дітей   дошкільного   віку  / В. Гринько; худож. С. Жукова. – К. :   АСТпрес-ДІКСІ, 2001.   – 88 с. : іл.

     Автор - заслужений учитель України, письменниця – розробила оригінальну методику навчання дітей від 2 до 6 років за принципом асоціативного розпізнавання літер за допомогою символів.

   Крім абетки, в книзі можна знайти чудові вірші, колискові та молитви  для дітей.   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Гринько В. Букварик-дошколярик

    Гринько, В. Букварик-дошколярик: навч. посібник для дітей дошкільного віку / В. Гринько; худож. О. Гапей. – К. : АСТпрес - ДІКСІ, 2001.  – 88 с.: іл.

   Ще одна книга письменниці з трилогії для дошкільнят.   Рекомендована Міністерством науки та освіти України як навчальний   посібник для дітей дошкільного віку. Чудово ілюстрований букварик, який   навчить вашу дитину читати, поважати старших, отримувати насолоду   від власної праці  і ознайомить з найважливішими нормами моралі та етики.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Зав’язкін О.В.Перша книжка маленького генія

    Зав’язкін О.В.Перша книжка маленького генія / Олег Зав’язкін, Михайло Тимофєєв, Марія Хаткіна. – К.: ПП «КРИСТАЛ БУК», 2015. – 224 с.: іл.

   На сторінках цього чудового видання - запам'ятовуються ілюстрації та цікаві розвиваючі матеріали відразу з кількох предметів: української та англійської абеток, математики, природознавства тощо. Крім вивчення абетки, з цієї книжки діти навчаться етикету, слухняності та акуратності, вивчать кольори, цифри та геометричні фігури, пори року та визначення часу. І все це супроводжують веселі ігри та яскраві ілюстрації. А щоб вчитися було цікавіше – малюків чекають веселі розвиваючі завдання.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кобзарик

   Кобзарик: Читанка для  учнів молодших класів. Упоряд. І.Січовик. - К. Видавець М. І. Преварська, 2001. - 456с.

    До читанки увійшли кращі зразки народної творчості - легенди, дитячі пісеньки, загадки, скоромовки, приказки, прислів'я, казки, а також твори класиків, сучасних українських та за­рубіжних письменників.

   «Кобзарик» розраховано на молодших школярів. Його наближено до навчальної програми в початковій школі. Збірник добре прислужиться вчителям молодших класів, вихователям дитсадків, майбутнім педагогам, батькам і всім, хто любить рідне слово.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Лучук І. Грайлива абетка

   Лучук, І. Грайлива абетка / Іван Лучук; худож. Надія Дойчева. - К.: Грані-Т, 2009. - 72с., іл.

    У цій грайливій абетці все і всі граються.

   Спочатку гралися слова в уяві письменника Івана Лучука, і догралися до того, що зустрілися й подружилися в кумедних віршиках. Потім гралися літери - ви тільки подивіться, як вправно ґава вдає з себе літеру "ґ"! А як награлася художниця Надія Дойчева, доки малювала "Грайливу абетку"! Тепер настав час гратися малюкам, бо вчитися читати - це навіть не зовсім вчитися, а скоріше - гратися!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Павлова Н. Н. Азбука

    Азбука  /Авт. - сост. Н. Н. Павлова; худож. А. И. Кукушкин. -М.: АСТ, 1997. - 80 с.: ил.

   Лучшая "Азбука" для малыша! Составлена для нового поколения - поколения XXI века. Малыш научится бегло читать, полюбит родной язык, будет легко и с удовольствием учиться

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Січовик І.П. Весела грамота

    Січовик, І.П. Весела грамота : Букварик / І. П. Січовик.   - К. : Велес, 2004. – 64 с. : кольор. іл. – (Мої перші   книжки).

    З віршами Ігоря Січовика знайомі чи не всі діти, які вперше переступили поріг дитсадочка або школи. Їх можна зустріти в   Букварях та в багатьох збірниках з навчання грамоті. Ці твори   образні, легко запам'ятовуються і, найголовніше, - веселі та   дотепні. З допомогою поета діти швидко опанують першу   шкільну науку - ГРАМОТУ. Книжку рекомендовано для читання у дитсадку та в   родині.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Степанов В. А. Чтение по слогам

       Степанов,  В. А. Чтение по слогам : Азбука и загадки / В. А. Степанов ; худож. И. Н. Приходкин. – М. : ООО Фолиант Пресс, ООО Фламінго, 2004. – 38 с. : ил. - (Учебник для малышей).

     Красочно иллюстрированная азбука для малышей  в стихах и прозе.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Толстой Л. Н. Азбука

     Толстой Л. Н. Азбука /Сост. И. А. Трухачева ; худож. И. К. Кобякова. – М. : Хатбер, 1997. - 272 с.: ил. - (Русская грамота).

 Настоящий учебник составлен на основе уникальных текстов "Новой азбуки" и "Азбуки" Л. Н. Толстого с учетом рекомендаций писателя. Впервые за 80 лет учебник выходит с авторским изложением текста.

 

 

 

   

 

 

 

 

 

Українська абетка

     Українська абетка: Збірник абеток: Для дошк. та мол. шк. віку / Упоряд. Н. В. Кир'ян; передм. Д. С. Чередниченка. – Вид. 2-ге, зі змінами. - К. : Веселка, 2005. - 312 с. : іл. - (Українській дитині).

 Це збірник цікавих абеток, створених українськими письменниками. Вони - на різний смак і різний вік. Найпростіші - для найменших діток, які вміють тільки розглядати малюнки та сприймати звуки мови. Найскладніші, для найстарших дошкільнят та наймолодших школярів, розкажуть про світ птахів, квітів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фіненко О. М. Улюблена читанка

     Фіненко, О. М. Улюблена читанка: Хрестоматія для позаклас. читання. 1—4 класи / О. М. Фіненко ; упоряд. С. В. Музичук. – Донецьк : ТОВ ВКФ «БАО», 2003. - 544 с.

Ця корисна книжка допоможе вам в навчанні. Тут можна прочитати про те, що є на землі й на небі, у морі й навіть у космосі. Навколишній світ, змальований авторами творів, такий різнобарвний і розмаїтий, що хочеться повертатися до цієї книжки знову і знову. «Улюблена читанка», яка вміщує прозаїчні і поетичні твори українських та зарубіжних авторів, стане справжнім другом дитини.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Хаткіна Н.В. Мови чисте джерело

      Хаткіна Н.В. Мови чисте джерело . — Донецьк: ПП «ЦСО», 2004. — 216 с.

  Для українських діточок рідна мова має стати невимушеною, природною мовою і повсякденного спілкування, і піднесених думок. Автор намагається обійтися без зайвої дидактики, скористатися чистим джерелом народного гумору та фольклорної поетики.

 Граючись та сміючись, розвиваючи фантазію та виконуючи нескладні завдання, діти п'яти-семи років поринуть у світ рідної мови, припадуть до чистого джерела народного світогляду.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Чубач Г. Алфавітні усмішки

      Чубач Г. Алфавітні усмішки: Для малят . — Х.: «Ранок», 2002. — 56 с.

  Коротенькі співучі "Алфавітні усмішки" подарують дитині радість, навчать її дивитися з усмішкою навколо себе, допоможе познайомитися з буквами, розвинути здатність відчувати рідну мову, перейнятися її музичністю та красою.

 На малюнках до кожного віршика відображено предмети та живі істоти, назви яких починаються з відповідної букви.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Шабельник Е. С. Буковка за буковкой

      Шабельник, Е. С. Букова  за буковкой : Книжка для желающих и не желающих научиться читать / Рис. Автора. – М. : Самовар, 1994. – 100 с. : ил. – (Веселые учебники).

 Веселая и добрая книга для малышей и их родителей! Этой книгой продолжается серия "Веселые учебники"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

               Усі ці книги ти знайдеш у фондах нашої бібліотеки, а крім них – ще багато-багато інших книжок для веселих, мрійливих, допитливих і кмітливих.
 

наверх  на головну

Розробка сайту ServerGroup
Copyright @ 2006-2017,  Краматорська центральна міська бібліотека для дітей ім. Пушкіна