Твоє місто

КРАМАТОРСЬК – це місто, у якого є неповторне минуле, є сповнена надіями та турботами сучасність і, ми віримо, його чекає щасливе майбутнє. Тут живуть працьовиті й небайдужі люди. У нашого міста – високий інтелектуальний та технічний потенціал, тому воно може невпинно розвиватися і з кожним роком ставати ще кращим.

Ми віримо, що у майбутньому Краматорськ стане містом, де збуваються найзаповітніші мрії. Адже краматорці завжди налаштовані на творення та успіх. Тому, що Краматорськ – наше щастя, наша гордість і наша любов!

Фото для сторінки люб’язно надали краматорські майстри фотографії: Марина Чернишова, Дмитро Алімкін, Артем Гетьман та Олексій Піддубний 

Наше місто розташоване у північній частині Донецької області на річці Казенний Торець – правій притоці Сіверського Дінця. Офіційна дата заснування – 1868 рік. Статус міста Краматорську присвоєно 1932 року. За останнім переписом (2001 р.) його населення складало 181 тис. чоловік, а за даними Краматорської міської ради від 09.11.2015 кількість мешканців становить – 199,7 тис. чоловік. Площа, яку займає місто – 357 кв. км.

Краматорськ – місто обласного підпорядкування, але з 13 жовтня 2014 року воно було оголошено обласним центром Донецької області, оскільки, в зв’язку з окупацією Донецька та початком російсько-української війни, сюди було перенесено Донецьку обласну військово-цивільну адміністрацію.

Своєрідність Краматорська полягає в особливості його адміністративного управління. В межах міста працюють 5 місцевих рад – 1 міська і 4 селищних: Біленьківська, Красноторська, Шабельківська і Ясногірська.

Краматорськ відомий не лише в межах України, але й за кордоном. Це крупний залізничний вузол, центр машинобудування України. Машинобудування переважно важке, для металургійної, вугільної, транспортної, енергетичної промисловості. Славу нашому місту створили виробники унікальної продукції: прокатних станів, екскаваторів, стартових комплексів для космічних кораблів… Краматорськ вважається також неофіційною ювелірною столицею України. Сьогодні у місті працює 20 великих та більше 2 тис. середніх і малих підприємств. Більше половини загального числа зайнятих, працює у промисловості.

Науковий та культурний потенціал міста складають Донбаська державна машинобудівна академія (ДДМА), Донбаський нститут техніки та менеджменту (ДІТМ), науково-дослідний і проектно-технологічний інститути машинобудування, палаци культури, бібліотеки, музеї …

Я люблю краматорців за те,
Що в очах полум’яне горіння,
Знаю я - буде рясно цвісти,
Буде жить молоде покоління...

~ З. К. Дударчик