Літературний Краматорськ

«…Я здесь живу и гордости не скрою,
Что у меня такие земляки…»
М. О. Рибалко

Ми з вами живемо на прекрасній землі, яка завжди славилася людьми трудолюбивими й талановитими. Наше місто подарувало світові багато видатних людей. З Краматорськом пов’язані імена кіноактора та режисера Леоніда Бикова, актриси Майї Булгакової, чемпіона світу з шахів Руслана Пономарьова, поета Миколи Рибалка…

Але цими іменами перелік талановитих людей міста, звичайно ж, не обмежується. З часом з’являються нові таланти, які хочуть поділитися з нами своїм словом та духовним світом.

Щедра краматорськая земля подарувала нам багато яскравих імен у літературі. У їх творчості звучать вічні теми добра, любові, вірності, материнської ніжності та гордості за рідний край. Краматорські письменники – постійні гості Дитячої центральної  бібліотеки. Зустрічі наших читачів з ними стали  доброю традицією Книжчиного дому.

Ми активно популяризуємо їх творчість. У 2011 році в рамках проекту “Літературне краєзнавство як аспект залучення громади до читання” на кошти гранту від програми БІБЛІОМІСТ  бібліотека видала унікальну антологію творів “Світ слова. Краматорська література в іменах”. Ця унікальна книга вперше за всю історію міста зібрала у собі інформацію про життя та творчість, а також художні твори 61 автора, хронологічно охопивши 20 та 21 ст. Спільно з бібліотекою над нєю працювало багато добровільних помічників – волонтерів: письменники і поети, краматорські журналісти, художники, викладачі. Книга обсягом майже у 700 сторінок була видана тиражем лише у 100 примірників, і вже стала раритетом.

До 145-річчя рідного міста бібліотека спільно з міським літературним об’єднанням підготувала і видала ще одну книгу – збірку віршів про Краматорськ “Мой город – мое вдохновение”. До неї увійшли кращі поетичні твори місцевого письменства, присвячені рідному місту.

Багато імен краматорських письменників ви можете знайти й на цій сторінці нашого сайту. Пропонуємо вам знайомство з деякими з них.

Станіслав Лобінський

Тетяна Лук’янова

Наталія Малєєва-Власова

Вікторія Мельник

Анатолій Мироненко

Аліна Остафійчук

Віктор Пікалов

Олег Плуталов

Людмила Подобєдова

Фелікс Скворцов

Анатолій Таран

Валентин Тарасов

Ігор Чубатенко

Сергій Шишкін