Літературний Краматорськ

«…Я здесь живу и гордости не скрою,
Что у меня такие земляки…»
М. О. Рибалко

Ми з вами живемо на прекрасній землі, яка завжди славилася людьми трудолюбивими й талановитими. Наше місто подарувало світові багато видатних людей. З Краматорськом пов’язані імена кіноактора та режисера Леоніда Бикова, актриси Майї Булгакової, чемпіона світу з шахів Руслана Пономарьова, поета Миколи Рибалка…

Але цими іменами перелік талановитих людей міста, звичайно ж, не обмежується. З часом з’являються нові таланти, які хочуть поділитися з нами своїм словом та духовним світом.

Щедра краматорськая земля подарувала нам багато яскравих імен у літературі. У їх творчості звучать вічні теми добра, любові, вірності, материнської ніжності та гордості за рідний край. Краматорські письменники – постійні гості Дитячої центральної  бібліотеки. Зустрічі наших читачів з ними стали  доброю традицією Книжчиного дому.

Ми активно популяризуємо їх творчість. У 2011 році в рамках проекту “Літературне краєзнавство як аспект залучення громади до читання” на кошти гранту від програми БІБЛІОМІСТ  бібліотека видала унікальну антологію творів “Світ слова. Краматорська література в іменах”. Ця унікальна книга вперше за всю історію міста зібрала у собі інформацію про життя та творчість, а також художні твори 61 автора, хронологічно охопивши 20 та 21 ст. Спільно з бібліотекою над нєю працювало багато добровільних помічників – волонтерів: письменники і поети, краматорські журналісти, художники, викладачі. Книга обсягом майже у 700 сторінок була видана тиражем лише у 100 примірників, і вже стала раритетом.

До 145-річчя рідного міста бібліотека спільно з міським літературним об’єднанням підготувала і видала ще одну книгу – збірку віршів про Краматорськ “Мой город – мое вдохновение”. До неї увійшли кращі поетичні твори місцевого письменства, присвячені рідному місту.

Багато імен краматорських письменників ви можете знайти й на цій сторінці нашого сайту. Пропонуємо вам знайомство з деякими з них.

Микола Кулініч

Наталія Лапушкіна

Леонід Лиман

Станіслав Лобінський

Тетяна Лук’янова

Олег Максименко

Наталія Малєєва-Власова

Вікторія Мельник

Анатолій Мироненко

Василь Новоринський

Галина Онацька

Аліна Остафійчук

Віктор Пікалов

Олег Плуталов

Людмила Подобєдова

Микола Рибалко

Фелікс Скворцов

Микола Супліченко

Анатолій Таран

Микола Хандурін

Ігор Чубатенко

Сергій Шишкін