Цифрова освіта

Шановні користувачі!

Розпочалася активна цифровізація нашої країни, яка вносить позитивні зміни в усі сфери життя українців: освіту, роботу, медичне обслуговування та соціальне забезпечення.

2020 року стартувала національна кампанія з цифрової грамотності «Будь на часі!», започаткована Міністерством цифрової трансформації України. Її мета – навчання громадян України цифровій грамотності через популяризацію проєкту «Дія. Цифрова освіта».

Цифрова освіта – це базова вимога, без якої неможливо успішно цифровізувати наше життя. Просто користуватися комп’ютером, ноутбуком чи смартфоном і мати доступ до всесвітньої мережі Інтернет – ще не означає досконалого та безпечного володіння цифровими навичками. Здатність ефективно та безпечно використовувати сучасні цифрові технології в навчанні чи роботі, в особистісному та професійному розвитку — ось що означає цифрова грамотність.

Освоїти цифрову премудрість вам може допомогти наша бібліотека, яка однією з перших долучилася до мережі центрів цифрової освіти (цифрових хабів) і стала активно працювати за програмою «Дія. Цифрова освіта». Хаби цифрової освіти — це місця, куди може завітати кожен, щоб безкоштовно отримати доступ до сайту «Дія. Цифрова освіта» та пройти навчання з цифрової грамотності.

Запрошуємо вас на навчальні тренінги (індивідуальні чи групові), які проводяться з використанням спеціальної платформи (https://osvita.diia.gov.ua/courses). Ви зможете безкоштовно опанувати цифрові навички, завдяки сучасному формату навчання – освітнім серіалам за участі українських зірок та експертів. Вони навчать вас основам комп’ютерної грамотності й користуванню інтернет-сервісами, мобільними застосунками й додатками, соціальними мережами та іншими медіа.

Шановні батьки! Кожен бажаючий може завітати до інтернет-центру бібліотеки, отримати безкоштовний доступ до платформи “Дія. Цифрова освіта” та пройти навчання. Приходьте самі або разом з родиною чи друзями, приводьте дідусів та бабусь! Спільне навчання зближає нас з дітьми, які іноді краще за нас володіють сучасними технологіями. Не пропустіть шанс стати ближче до своїх дітей, порозумітися з ними через спільну справу!

Ставайте активними користувачами та споживачами державних послуг, що надаються у цифровому вигляді. Зареєструвати новонароджену дитину або записатися в чергу на відвідування дитячого садочка; отримати соціальну допомогу від держави чи оформити пенсію, не виходячи з дому; відкрити свій бізнес, записатися на вакцинацію чи на прийом до лікаря, оформити довідку чи здійснити реєстрацію за місцем проживання, не  вистоюючи в довжелезній черзі, створити власний цифровий підпис чи заповнити декларацію – ці та багато інших послуг ви можете отримати онлайн, якщо оволодієте цифровими навичками.

А ще можете навчитися елементарним речам, які повинен знати кожен інтернет-користувач: як створити власну сторінку в соціальних мережах чи електронну поштову скриньку, як користуватися месенжерами та чатами, як здійснити оплату комунальних послуг, використовуючи інтернет або мобільний телефон, яких правил безпечної поведінки в інтернеті слід дотримуватися, щоб не заподіяти собі шкоди і т.і.

У листопаді 2020 р. Міністерство цифрової трансформації України запустило загальнонаціональний тест з цифрової грамотності Цифрограм . Тест з цифрової грамотності допоможе виявити загальний рівень вашої цифрової грамотності, прогалини у цифрових навичках і зорієнтує, які саме знання вам варто вдосконалити. Після проходження тесту, ви отримаєте спеціальний сертифікат, який можна додати до вашого резюме при пошуку роботи.

Записатися на навчальні тренінги в бібліотеці можна за телефонами: 066 984 1764 або (06264) 5-21-42.

Пам’ятайте! У сучасному світі вже неможливо знаходитись осторонь від цифрових технологій. Перед українцями стоять нові виклики і вони мають опановувати нові знання, навіть, якщо це потребує певних зусиль. Будьте на часі! 

З цифровими навичками ви зможете ефективно та безпечно застосовувати технології в роботі та навчанні, для професійного та особистісного розвитку. Навчайтеся і самовдосконалюйтеся, а бібліотека завжди прийде вам на допомогу!

Увага! У нас для вас є новини!

З 1 до 30 листопада 2021 року триває Місяць цифрової грамотності, оголошений Мінцифри та платформою @Дія.Цифрова освіта .

Що це таке?

Місяць цифрової грамотності — це масштабна інформаційна кампанія, щоб надихнути українців на набуття цифрових навичок.

Пропонуємо долучитися до Місяця цифрової грамотності й вам, адже це нагода:

  • прокачати свої digital-навички за допомогою освітніх серіалів;
  • перевірити свої цифрові знання через Цифрограм;
  • взяти участь у щоденному марафоні набуття цифрових навичок;
  • виграти призи.

Організаторами цієї масштабної інформаційної кампанії оголошено конкурс серед тих, хто складе національний тест на цифрову грамотність Цифрограм або отримає сертифікат після перегляду будь-якого освітнього серіалу на osvita.diia.gov.ua.

Правила:

– опублікуйте в соцмережах свій сертифікат, датований листопадом 2021 року

– тегніть та підпишіться на @(ваша організація/бренд) і @Дія.Цифрова освіта

Переможці будуть обрані рандомно, вони отримають цінні призи.

Прокачуйте цифрові навички та отримуйте подарунки!

Усе буде #DigitalMonth!