ГО Український розмовний клуб “Файно”

Український розмовний клуб «Файно» як громадська організація виник завдяки громадській ініціативі в 2016 році. Спочатку, в 2014 році, це був просто гурток із вишивання, створений на базі бібліотеки, де зустрічалися патріотично налаштовані переселенці з окупованих територій Донбасу та місцеві мешканці, які не тільки займалися вишиванням, а й спілкувалися рідною мовою. Так почалася волонтерська діяльність у напрямку соціальної адаптації та інтеграції вимушено переміщених осіб, допомога та підтримка українських віськовослужбовців.

УРК “Файно” ставить перед собою мету допомагати переселенцям адаптуватись на новому місці, об’єднати різні групи людей за вподобаннями, віком, цивільних і ветеранів АТО/ООС. Клуб діє на волонтерських засадах. Волонтери, що беруть участь у проекті з часом прийшли до необхідності реєстрації громадської організації, яка була зареєстрована 18 жовтня 2016 року. Координатором ГО УРК “Файно” є голова правління Донецького відділу ВГО “Союз українок” Оксана Володимирівна Муравльова.

Соціальна адаптація та інтеграція людей із числа вимушених переселенців наразі є лише одним із напрямків діяльності громадської організації «Український розмовний клуб «Файно». Сьогодні велика увага приділяється також вихованню юного покоління: знайомство з українською історією та культурою. У клубі не тільки вивчають мову, а й займаються інформаційною безпекою, соціальним посередництвом, допомагають плести маскувальні сітки для військових, відновлюють давні традиції: вишивку, мотання, малювання, розпис тощо.

Щонеділі в бібліотеці проводяться заняття клубу, які супроводжуються цікавими майстерками, зустрічами, відеопереглядами, презентаціями та іншими масовими заходами. Клуб проводить такі загальноміські акції та проєкти, як: “Народжені в вишиванках” (вручення немовлятам вишитих сорочечок у пологовому будинку), “Вишивання дерев’яної карти України” (до Дня Незалежности України), “Родинне коло” (проєкт спрямований на підвищення самооцінки та соціалізацію в суспільстві жінок із інвалідністю та жінок-ВПО), арт-ініціатива “Рукотвори для душі” (виготовлення ляльок-мотанок) та ін.

Клуб активно співпрацює з Всесвітніми організаціями: “Спілкою української молоді (СУМ) та Союзом українок (СУ). ГО УРК “Файно” активно впроваджує в Краматорську Всеукраїнський проект “Безкоштовні курси української мови”, бере участь у різноманітних міських і обласних виставках, конкурсах, ярмарках, фестивалях. Має свою сторінку в Фейсбуці.