Українські письменники – дітям

Сьогодні в Україні видається величезна кількість прекрасних дитячих книжок, які тільки й чекають свого часу, щоб порадувати  юних читачів. На літературному горизонті з’явилося багато нових і цікавих письменників, які пишуть для дітей. Як зорієнтуватися в сучасних тенденціях дитячої літератури? Як вибрати цікаве чтиво для дитини правильною українською мовою, добре, захоплююче та/або смішне? На яких сучасних дитячих українських письменників варто звернути свою увагу?

Дати відповіді на ці запитання, познайомити наших читачів із сучасними письменниками не тільки через їх книги, але й “наживо” покликаний довгостроковий творчий проєкт “Українські письменники – дітям”.

Головна мета проєкту – допомогти нашим читачам вибрати сучасну українську дитячу книгу, яка не розчарує, а, навпаки, – захопить і зачарує; розвивати в дітей та підлітків інтерес до читання якісної української літератури, познайомити з культурними надбаннями та духовними скарбами нашого народу; залучити батьків і педагогів до співпраці у вихованні нового покоління української молоді, відкритої до світу, через читання; створити умови для розвитку інтелектуального потенціалу та читацької культури.

У рамках проєкту проходять зустрічі з письменниками та літературними критиками, з перекладачами та ілюстраторами книг, театральними діячами та мистецтвознавцями, проводяться презентації нових книжок та автограф-сесії, літературні воркшопи, голосні читання, дискусійні майданчики, онлайн спілкування, дні видавництв, книжкові виставки та ін. заходи.

Протягом дії проєкту наші читачі зустрілися та поспілкувалися:

з відомими українськими письменниками Сашком Дерманським, Лесею Ворониною, Любком Дерешем, Дзвінкою Матіяш, Сергієм Гридіним, Галиною Пагутяк, Олександром Гаврошем, Іваном Андрусяком, Олегом Чаклуном, Марією Морозенко, Максом Кідруком, Сергієм Жаданом, Дарою Корній, Василем Теремком, Оксаною Лущевською, Діаною Мельниковою, Надією Метзгер, Володимиром Вакуленком, Сергієм Оксеником, Юрієм Бедриком, Сергієм Пантюком, Олександром Михедом, Олексієм Чупою, Оленою Стяжкіною, Євгенією Пірог, Магдою Дзвін (Оксаною Печарською), Марічкою Пак, Ією Ківою, Анною Хрипунковою, Вікторією Амеліною, Тетяною Луньовою, Валерією Чорней, Наталією Дев’ятко, Любою Якимчук, Маргаритою Сурженко, Юлією Чайкою, Наталею Трохим, Остапом Микитюком, Миколою Джмелем, Оксаною Стоміною;

з популяризаторами дитячого читання та видавцями: Тетяною Качак, Лідією Овдійчук, Наталею Марченко, Тетяною Пилипець, Петром та Ксенією Мацкевич, Мироном Іваником, Марком Лівіним, Катериною Котвіцькою, Тетяною Левченко, Іриною Єрмаковою, Володимиром Півнем;

з художниками, митцями, театральними та громадськими діячами: Юрієм Мисаком, Євгеном Худзиком, Мар’яною Садовською, Катериною Кіт-Садовою, Дмитром Раковим, Данилом Слюсаром, Володимиром Чуловським, Олегом Кадановим, Борисом Севастьяновим, Русланом Красновидом, Олександром Ратієм, Станіславом Федорчуком,  Софією Філіпчук, Іваном Войтюком, Демяном Колодієм.

Партнерами проєкту є:

  • Всеукраїнська громадська організація “Центр дослідження літератури для дітей та юнацтва”
  • Всеукраїнський рух «Вся Україна читає дітям» – соціокультурний проект Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва
  • Всеукраїнська ініціатива «Додай читання»
  • Регіональний літературно-мистецький фестиваль «Кальміюс»
  • Фонд розвитку громади м. Краматорська
  • Краматорське міське літературне об’єднання ім. Миколи Рибалка
  • Сучасні письменники з усіх куточків України
  • Українські книжкові видавництва, місцеві громадські організації, телекомпанія «СКЕТ»