ГО “Чеська ластівка”

Громадська організація «Чеська ластівка» – це інформаційно-ресурсний та культурний центр, який активно поширює знання про Чехію, сприяє соціальним, культурним та освітнім зв’язкам з братнім чеським народом.

Бібліотека багато років працює над популяризацією європейських цінностей і знань про інтеграцію України до євроспільноти, тому вона згуртовує людей, небайдужих до міжкультурного діалогу і соціального розвитку. Книжчин дім має великий фонд документів, виданих чеською мовою, та книг чеських авторів українською й російською мовами. Поповнювати його нам допомагають представники Чеського центру в Києві та волонтери, серед яких найбільш активними є Ян Навратіл і Петр Пойман.

У центрі проходять цікаві заходи: години цікавих повідомлень, дружні зустрічі з носіями чеської мови, з представниками української діаспори в Чехії, трудовими мігрантами, тематичні обговорення, презентації, перегляди чеських фільмів, діють безкоштовні курси чеської мови. Центр видає інформаційні матеріали, такі як: «Репресовані чехи Краматорська», «Як чехи боролися з мовною окупацією і перемогли» та ін.

«Чеська ластівка» – це клуб спілкування для тих, хто має бажання вивчати чеську, ближче знайомитися з культурою братнього європейського народу та сприяє об’єднанню громадян за інтересами, їх згуртуванню навколо культурно-інформаційного центру та бібліотеки.

ГО «Чеська ластівка» має власну сторінку в Фейсбуці, на якій висвітлюється її діяльність.

“Чеську ластівку” створено на базі Книжчиного дому 2016 року. Її організація була не випадковою, адже Краматорськ і Чехія пов’язані здавна. Місто починалося з машинобудівних заводів, які в кінці XІX – на початку XX ст. допомагали будувати та розвивати вихідці з країн Європи: чехи, німці, поляки, швейцарці…

Європейці приїздили сюди зі своїми родинами, облаштовувались. Багато чехів було не лише серед інженерно-технічного персоналу заводів, а й серед підприємців. Уже тоді в Краматорську існувала європейська модель господарювання, яка згодом була занедбана  радянським режимом. Вихідці з Чехії мали в місті приватні підприємства та забезпечували різними виробами наших городян.

Відбувався обмін не тільки знаннями й вміннями, але й культурними традиціями, звичками. Саме чехи й поляки організували першу, не лише в місті, а й взагалі в Донбасі, футбольну команду та запровадили постійні футбольні змагання. Капітаном першої краматорської футбольної команди також був чех – Ладислав Гагалик. Отже, зв’язки з Чехією – це одна зі сторінок історичного минулого нашого міста, чехи внесли певний вклад у його життя.

Сьогодні серед краматорців зберігається інтерес до цієї братньої європейської країни. Чехія – одна з найбільш цікавих країн для туризму. Багато випускників міських шкіл їдуть здобувати вищу освіту в навчальних закладах Чехії, а дорослі мешканці міста працюють в компаніях чи на підприємствах Чехії.

У рамках діяльності ГО “Чеська ластівка” діють курси чеської мови, які проводяться безкоштовно, двічі на місяць. Заняття  проходять у неділю, з 13 до 15 години. Вік слухачів – необмежений, навчальні матеріали надаються адміністрацією ГО “Чеська ластівка”.

Довідки та запис на курси – за телефонами: 066 98 41 764;  38(06264) 52 142.

Графік занять на 2021/2022 навчальний рік дивіться нижче.

Місяць
Число
Вересень
5, 19
Жовтень
3, 17, 31
Листопад
14, 28
Червень/Серпень -
канікули
Місяць
Число
Грудень
5, 26
Січень
канікули
Лютий
6, 20
Місяць
Число
Березень
6, 20
Квітень
3, 17
Травень
15, 29