Лонгріди

Друзі! 

Якщо ви втомились від новинних повідомлень і коротких постів у соцмережах, і хочете затишно провести час за читанням чогось цікавенького, – тоді пропонуємо вам познайомитись з нашими лонгрідами. 

Лонгрід (або лонгрид) у перекладі з англійської значить – «довге читання», «довгий текст». У цьому жанрі сучасних медіа, якому притаманний більший за звичайну статтю обсяг тексту, широко застосовується мультимедійний контент та художній літературний стиль. Тому сьогодні вони стають все більш популярнішими.

Отже, до вашої уваги – лонгрід «Книжчин дім радить почитати», який познайомить вас з сучасною підлітковою літературою. Нехай вас не лякає вираз “довгий текст”, наш лонгрід можна читати частинами, адже кожна його сторінка присвячена різним книгам та авторам. Але, безперечно, всі вони варті вашої уваги, адже ми відібрали для вас найкращі твори цієї тематики!

 

Смачного й комфортного вам читання разом з Книжчиним домом!

 

          Знайомство з книгами Андрія Кокотюхи

Андрій Кокотюха – «Золотий письменник України», сукупний тираж якого сягає більше 200 тис. прим. Його книги виходять у найвідоміших видавництвах, за ними знімають фільми.  Кокотюха пише переважно в жанрах: трилер, детектив, історичний роман. Як зазначається на офіційному сайті письменника, він “любить літературу, кіно, збирати гриби… Не любить українських політиків, футболу, борщу, вареників, макаронів, хімії як шкільного предмету, свого колишнього класного керівника, … їздити громадським транспортом, стояти в чергах, чогось чекати в своїй державі, … працювати в сільському господарстві”.

       Сергій Гридін. “І паралельні перетинаються”

Відомий український письменник Сергій Гридін в інтерв’ю “BBC Україна” зізнався, що йому “найважче писати книжки саме для підлітків… підлітки змінюються весь час і змінюються із часом.” У своїй книжці «І паралельні перетинаються» автор не боїться чесно і відверто говорити про болючу для суспільства тему підліткового самогубства і вплив на їх свідомість «груп смерті» у соцмережах… Герой повісті Роман через непорозуміння з батьками і прикрощі в школі намагається звести рахунки з життям. Отямившись у лікарні, хлопець переосмислює свій учинок і усвідомлює, що є заради чого жити. 

          Олена Рижко “Знає тільки Мару”

Олена Рижко ввірвалася в літературу для підлітків у 2017-му, і за неповних два роки встигла видати три успішні повісті – «Дівчина з міста», «Знає тільки Мару» та «Король Даркнету». Усі три торкаються гострих тем і з різних боків осмислюють підлітковий досвід. О. Рижко не боїться описувати перший секс і міські каналізаційні нетрі, торкатися тем замовних убивств та екології, зазирати у щілини даркнету й залишати читачів у трепетному очікуванні наступних книжок. 2018 року повість «Знає тільки Мару» отримала відзнаку «Підліткова книжка року» за версією «Топу БараБуки».

          Сергій Гридін “Відчайдушні”

Герой книги перед канікулами натрапив на книжку про Шерлока Холмса і сам захотів стати детективом. Канікули виштовхнули його в село до бабусі, де з’ясувалося, що в селі зникають діти. Дмитро разом із друзями — Андрієм, Павлом і Катрін — поринає в розслідування загадкових зникнень і наражається на круті  небезпеки, які змушують гамувати страх і знаходити в собі сміливість. До останньої сторінки повісті невідомо, чому так сталося в Озерному і чим закінчаться відчайдушні кроки юних детективів. Випробування загострили ще й почуття, адже хлопці не знають, хто з них подобається Катрін.

          Оксана Сайко “Нетутешній”

Оксана Сайко пише книжки про підлітків: їхні проблеми, пригоди, шкільне життя, дружбу й перше кохання. Про серйозні випробування, з якими вони стикаються, розчарування, важкі ситуації, в які вони іноді потрапляють і з яких їм необхідно знайти правильний вихід та зробити іноді нелегкий вибір на користь добра. Повість “Нетутешній” – про самотнього й дивного хлопця-годинникаря. Про намагання втекти від минулого з його ілюзіями, марними очікуваннями та розчаруваннями. Про пошук життєвого сенсу й любові. Про те, як важливо навчитися розуміти час. І слухати своє серце.

          Ольга Лілік “Чорний дощ”

Його останнє шкільне літо надто драматичне. Важко знаходити порозуміння
із собою і найближчими людьми. Навіть захоплення графіті не дає відчуття наповненості життя. І ось, зустрівши молоду жінку, він піддається нестримному потягові до неї, переживає незбагненні  почуття і здобуває незвичний досвід. Забувши про все, живе нею. Та жінка стала його світлом, його тривогою і ревністю. Усе змінилося з поверненням дівчини, яка колись розбила йому серце. Обставини змушують зробити вибір між дитячою закоханістю, що переросла в хворобливу одержимість, і коханням.