Кирило Курочка

Кирило Курочка, вочевидь, наймолодший письменник Краматорська – він народився 2004 року і тільки нещодавно закінчив краматорську загальноосвітню школу № 9.

Кирило Курочка в шкільні роки

З самого народження в хлопчика були проблеми з зором – косоокість, далекозорість та амбліопія, або «ледаче око». Лікарі не давали ніяких прогнозів, але батьки вирішили спробувати виправити ситуацію. Щоденні вправи для очей та дотримання правил гігієни зору дали результати: зір хлопчика покращився.

З дитинства в Кирила було  велике захоплення, яке займало значну частину його вільного часу, – це література та письменництво. В 5-ому класі вчитель з мови та літератури відзначав твори юного мрійника і навіть спершу не вірив, що їх могла написати дитина. Кирило відвідував факультативні заняття з журналістики, писав твори та вірші на всі шкільні свята. А ще знаходив час писати для шкільної газети і виконувати обов’язки віце-президента школи.

Бойові дії на сході України дуже вразили Кирила. З 2015 року він загорівся бажанням описати всі свої відчуття, спогади, переживання та роздуми. Так він створив розповідь про боротьбу добра зі злом, про світ очима маленької людини, яка зарано дізналась про війну. Свій рукопис Кирило показував лише мамі, бо не знав, як до його захоплення поставляться однолітки.

Але одного разу команда благодійного проєкту «Здійсни мрію» (проект підтримки дітей зі складними захворюваннями) разом з куратором Лідією Таран відвідала школу юного мрійника під час туру мрій містами України, і Кирило вирішив, що час показати свій рукопис настав. Лідія Таран була вражена твором хлопця, майстерністю письма та тими переживаннями, що він намагався передати на папері. Кирило навіть попросив свою сестру зробити кольорові ілюстрації до свого твору. Так наприкінці вересня 2019-го року мрія Кирила Курочки втілилася у життя!

Кирило з письменницею Мією Марченко під час презентації книги на Форумі видавців

Чарівники з видавництва « Книголав» взялися за випуск книги юного письменника, а письменниця Мія Марченко  стала його менторкою в редагуванні твору, вчила хлопця нюансам побудови сюжету.

Ідею до обкладинки «Потойбіуса» вигадав сам Кирило, а візуально реалізував його задумку ілюстратор Євгеній Харук. Назва ж «Потойбіус» стала своєрідною авторською інтерпретацією іншого світу, про який йдеться у книжці.

Після кропіткої творчої роботи книгу Кирила побачив світ! Краматорський школяр презентував «Потойбіус» на Львівському форумі видавців. Кирило був дуже щасливий, але тримався гідно й виважено, як годиться письменнику. Він навіть роздавав автографи фанатам, серед яких були як малі, так і дорослі.

Хлопчик також поспілкувався з українським педагогом, літературознавцем Олександром Авраменком, який завітав на презентацію його книги. Вони зробили сумісне фото на згадку з першою книжкою юного митця. Адже тепер Кирило Курочка дійсно справжній письменник, твори якого публікують!

Презентація книги “Потойбіус” у Краматорську

У Краматорську презентація книги Кирила відбулася в нашій Дитячій центральній бібліотеці імені О.Пушкіна під час IV літературно-мистецького фестивалю “Кальміюс”. Вона зібрала багато читачів, шкільних друзів та однолітків Кирила

Мрійте! Обов’язково мрійте, і тоді ваші мрії збудуться!

Курочка, К. Потойбіус / Кирило Курочка; співав. Мія Марченко. – К.: Книголав, 2019. – 80 с., іл.


Герой книги “Потойбіус” народився у звичайній родині на планеті Земліус, понад усе любив тата й маму, мав вірного друга – цуценя Тобі. Звали його Бартзом, і однієї спекотної днини життя хлопчика змінилося назавжди. На далекій планеті Потойбіус Верховний Чаклун Дарккурс сплів могутні чари, покликані відкрити йому шлях до захоплення магічної енергії Земліусу. Натомість чари відчинили портал, крізь який у Потойбіус потрапляє Бартз…

Пригоди, небезпеки й пастки чекають на Бартза. Чи зможе звичайний хлопчик опанувати магію і відшукати меч Сімох Магів Велітікус, щоб кинути виклик жорсткому Верховному Чаклунові?


Читати уривок з книги

Суспільне Донбас. Ілюстровану книжку «Потойбіус» презентував 14-річний житель Краматорська у Львові