Владислава Крижна

Нещодавно на літературному небосхилі Краматорська з’явилася молода й цікава авторка – Владислава (Влада)  Крижна, яка пише  казкові історії для дитячої аудиторії. Про себе письменниця розповідає так.

“Я народилася у м. Горлівка, Донецької області, у листопаді 1988 року.

Складати букви у склади, а склади у слова я навчилася у п’ять років. З того часу почала багато читати. Особливо мої улюблені жанри – це казки, фентезі та фантастика.

У підлітковому віці я займалася танцями. Приблизно в цей же час почала писати. Першу свою казкову історію написала у 12 років. Це була казкова розповідь про княжну-лебедицю та її друга Блискавицю, які через злого чарівника Крука застрягли у чарівному лісі.  Після того, ще приблизно три роки я писала розповіді, невеличкі віршовані казки, навіть є декілька дитячих загадок.

Після закінчення школи, у 2006 році, я стала навчатися на менеджера міжнародного туризму та адміністративної діяльності. В студентські роки відбулися перші публікації моїх статей у збірниках до конференцій на професійну тему.

З 2009 року по теперішній час я стала працювати у сфері діяльності громадських організацій та неформальної освіти.  Наразі, я є експерткою та менторкою методики соціальної роботи – форум театр, а також тренеркою у освітніх програмах  та проєктах. Я  є  авторкою декількох методичних рекомендацій на професійну тематику, а також ряду статей.

За цей період я написала всього декілька коротких розповідей та віршів.

До письменництва я повернулася у 2020 році. У Краматорську почала відвідувати зустрічі “Клубу анонімних авторів”. Спочатку писала просто  нотатки на різну тематику, робила вправи для розвитку креативного мислення. А згодом, повернулася до своїх минулих творів; вирішила доробити та опублікувати свою першу, написану ще в дитинстві, казку – «Магічна сила».


Шановні користувачі! Казка В.Крижної “Чарівна сила” поки що не видана окремою книгою. Ми публікуємо на нашому сайті її рукопис за згодою авторки. Чудову ілюстрацію до казки створила художниця-ілюстраторка Марія Безкоровайна.

Якщо після знайомства з творчістю Влади Крижної у вас виникнуть якісь питання, пропозиції, побажання, ви можете зкомунікувати з нею за імейлом: vladakryzhnay@gmail.com

Крижна, В. Магічна сила: казкова історія : для дітей дошк. та мол. шк. віку : [рукопис книги] / В. Крижна; ред. М. Семашкіна; Худож. М.Безкоровайна. – Краматорск, 2021. – 10 с. : іл.

Читати рукопис книги