Наталія Веселицька

Наталія Вікторівна Веселицька (Руденко) народилася 19 березня 1971 року в Краматорську. Мама, Руденко Зоя Георгіївна, – вчитель російської мови та літератури, з малих років привертала доньку до участі у своїх проектах, музично-поетичних вітальнях. Саме матуся прищепила любов до літератури і всіляко підтримувала літературну та художню творчість Наталі. Батько, Руденко Віктор Павлович, – Почесний громадянин міста Краматорська, також всіляко заохочував розвиток її талантів. Наталія успішно навчалася в краматорській художній школі.

У 1988 р. вона, закінчивши навчання в математичному класі ЗОШ № 22, вступила до Київського художньо-промислового технікуму на спеціальність «промисловий дизайн». Після навчання в технікумі Наталія Вікторівна якийсь час жила в Росії. Там, в одній зі шкіл Уралу, вона створила студію образотворчого мистецтва для дітей.

Саме робота з дітьми надихнула Наталію Вікторівну на написання повісті-казки «Пригоди Малюка Ластика та його друзів із країни Небуваліх звірів». Книга була написана спочатку російською мовою і вперше вийшла в світ 2001 року в педагогічній пресі.

Повернувшись на Батьківщину, в Україну, Наталія Вікторівна стала жити в Києві, де працювала художником, художнім редактором у журналах «Обдарована дитина», «Журнал для батьків», «Практична психологія та соціальна робота». У журналі «Обдарована дитина» вона почала писати свої перші публіцистичні статті. Навчилася верстати і стала створювати перші видання – журнали, буклети та книжки.

Н. Веселицька, накопичуючи професійний досвід, продовжувала навчатися. Вищу освіту вона отримала в Київському педагогічному університеті ім. Б.Д.Грінченка за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Образотворче мистецтво», і з кваліфікацією «вчитель образотворчого мистецтва та світової художньої культури» успішно закінчила університет у 2003 році. Приблизно в цей же час Наталія Веселицька захопилася поетичною творчістю. Вірші почала писати під впливом київської поетеси Тетяни Попової, з якою подружилася. У 2008 р. вийшов її перший поетичний збірник «Космічний десант». Її вірші неодноразово звучали на українському радіо «Культура» та на Першому Національному.

Розповідаючи про дитячі роки своєї дочки, Зоя Георгіївна Руденко згадувала, що на запитання: «Чим би ти хотіла займатися в житті?», – восьмирічна Наталя відповідала: «Хочу створювати книжки». У подальшому це заняття стало справою її життя. Зараз Наталія Вікторівна займається видавничою справою у власному видавничому центрі “Мастер-десант”.

У 2011 році книга «Пригоди Малюка Ластика та його друзів із країни Небуваліх звірів» була видана українською мовою. Вона одразу ж отримала визнання, ставши «Книгою Донбасу -2011» в номінації «Краща дитяча книга» і кращою дитячою книгою року в Україні. Першу презентацію своєї повісті Наталія Веселицька вирішила провести на своїй малій батьківщині – в Краматорську. Вона успішно пройшла в Дитячій центральній бібліотеці ім. О.С.Пушкіна.

2013 року Наталія Веселицька видала книгу «Виктор Руденко. Жизнь как молитва, или «Вечный» первый зампред» – це нарис, присвячений плідному життю її батька, Руденка Віктора Павловича, – Почесного громадянина міста Краматорська, який самовіддано трудився на благо міста першим заступником голови міськвиконкому впродовж більш ніж двох десятків років. З його ім’ям пов’язана ціла епоха розвитку міста. Його особисті якості – відвертість, чесність, порядність, скромність, професіоналізм, відданість справі, висока відповідальність, заслужили щиру пошану всіх, хто з ним спілкувався.

Наталія Веселицька завжди знаходиться в творчому пошуці, приймаючи участь у багатьох культурно-мистецих проектах. Вона – автор і реалізатор великого творчого проекту «Симфонія здоров’я», заснованого нею в 2010 р. спільно із заслуженою артисткою України Анжелікою Андрієвською.

У Наталії Веселицької великі творчі плани, її твори несуть добрі думки і почуття, перетворюють світ, роблячи його світлішим, чистішим і кращим!

Веселицька, Н. Пригоди Малюка Ластика та його друзів із країни Небувалих друзів / Н. Веселицька. – К.: СПД Веселицька Н.В., 2011. – 64 с.: іл. – (Симфонія здоров’я. Світ дитини).

Читати уривок з книги

Веселицкая, Н. В. Виктор Руденко. Жизнь как молитва, или “Вечный” первый зампред / Н. В. Веселицкая. – К.: СПД Веселицкая Н.В., 2013. – 176 с.: ил. – (Симфония здоровья. Древо рода).

Читати уривок з книги