Ми працюємо для вас

9.00 — 18.00

Субота — вихідний

Неділя 9.00 — 17.00

Шановні користувачі, мешканці міста!

Дитяча центральна бібліотека запрошує вас на презентацію 2-го випуску історико-краєзнавчого та літературно-мистецького альманахуСтеп/Step. Нескорений український Донбас”, яка відбудеться 1 березня 2020 р. Початок об 11.00. 

Альманах започатковано ГО “Товариство Олекси Тихого”. Перший випуск вийшов у березні 2019 р., і ось маємо вже друге число альманаху.

Більш детально про створення альманаху можна дізнатися з телепередачі “Тема дня” від   телеканалу UA: ДОНБАС” , уривок з телеефіру якої від 30.03.2019 ми публікуємо нижче.

Степ/Step – це гра слів, що наголошує на революційному поступі Донбасу до свободи та європейського майбуття, шлях до якого було втрачено під час радянсько-московського панування. Видання надає перевагу матеріалам, які сприяють національно-культурному відродженню на розбудові української нації. Тут можна знайти роздуми Івана Дзюби та Олени Стяжкіної про долю нашого краю, історичні колажі від В. Качура та В. Алтухова, літературознавчі нариси відомих літературознавців і краєзнавців нашого краю В. Оліфіренка, В. Романька, О.Максименка та ін., а також поетичні твори Василя Голобородька, Станіслава Жуковського, Юрія Доценка.

Привертає увагу розділ “Хроніки окупації”, де можна познайомитися зі спогадами В. Циміданова, Е. Фіалка та О. Степової про окупацію Донецька, Дружківки та інших територій Донбасу. Безперечно, нікого не залишать байдужим інтерв’ю з українським вченим-релігієзнавцем і відомим громадським діячем Ігорем Козловським, блогеркою Оленою Степовою та історикинею й письменницею Оленою Стяжкіною.

Завершують видання “Роздуми про українську мову та культуру в Донецькій області” та “Словник невідповідних форм української літературної мови” Олекси Тихого.

Матеріалидругого випуску альманаху не тільки розповідають про нелегке сьогодення Донбасу, але й доводять читачеві, що наш край в усі часи був українським, і жили тут вільні духом люди. Створений Товариством Олекси Тихого у співпраці з Донецьким обласним краєзнавчим музеєм, альманах буде цікавий не тільки краєзнавцям та історикам, а й широкому колу читачів, усім, кому не байдужа доля нашої країни.

Перейти до вмісту