Ми працюємо для вас

9.00 — 18.00

Субота — вихідний

Неділя 9.00 — 17.00

Друзі! Усіх, кому небайдужа доля рідної мови, запрошуємо 5 березня об 11.00 на показ документального фільму про лінгвоцид української мови та русифікацію “Соловей співає, доки голос має” (Студія “Диво”, режисер Сергій Кримський, 2019 р. )

Цей фільм є новаторським та монументальним дослідженням проблеми мовного питання в Україні, аналізом мовної ситуації не в поширеній формі протистояння політичних сил, а дослідженням значно глибших причин та наслідків нинішньої конфронтації довкола української мови.

Офіційний трейлер фільму.

Автори фільму намагаються знайти відповідь на запитання: «Чому спілкуватися в Україні 21 століття українською мовою для багатьох громадян є нонсенсом, чому ці громадяни відчувають відторгення та спротив?» Щоб відповісти на це запитання, творці докуменального фільму занурюються вглиб історії та досліджують, об’єктивно руйнують міфи, які століттями насаджувалися як єдина істина щодо меж, сфер використання та носіїв української мови. Як часто вам доводиться чути поширене «Какая разница, на каком языке говорить», «Мова не має значення», «Українською спілкувались лише в селах», «Української ніколи не було в Києві» тощо? Чи замислюється кожен з тих, хто ретранслює ці ідеї, що насправді вони були майстерно інтегровані в суспільну думку пропагадою Російської імперії, Радянського Союзу, Російської Фередації? І головне – чи задумуються їх ретранслятори, навіщо? Якщо мова й насправді не має значення, тоді чому протягом багатьох століть кожен із загарбників українських земель намагався, в першу чергу, ліквідувати українську мову, вдаючись до витончених методів лінгвоциду? Автори фільму вперше в історії української документальної журналістики аналізують українське мовне питання через призму досвідів інших країн, зокрема Білорусі та Ізраїлю. Історія цих держав доводить думку про те, що мова завжди була й, особливо гостро сьогодні, є одним із головних факторів національної безпеки та цілісності багатьох країн, а також важливим фактором у стані гібридної війни, в яку втягнуто Україну.

Новаторською особливістю фільму, присвяченого мовному питанню, є його добра, неагресивна тональність. Адже завдання, яке ставили перед собою автори фільму, не загострювати конфліктну ситуацію, а привернути увагу до потреби поширення правдивої історії та перевіреної інформації.

Творча група у складі Лесі Воронюк, Сергія Кримського, покійного Олексія Долі, Сергія Мартинова, Анастасії Федченко, Демида Єлізарова, Валентина Грінберга, Олександра Ткачука, Романа Гоменюка, Дениса Костандова, Дениса Олейніка та інших працювала над фільмом, починаючи з 2017 року. Фільм знімався в Україні, Білорусі, Ізраїлі, США, Великобританії.

Перейти до вмісту